top of page
Пошук

Правило золотого перетину

  • Фото автора: knucaentrants
    knucaentrants
  • 13 черв. 2022 р.
  • Читати 1 хв
Часто ми стикаємося з будинками, предметами, будовами, рослинами, які чимось заворожують. В основі такого сприйняття є співвідношення частин, яке назвали золотим перетином. Леонардо да Вінчі шукав підтвердження цього принципу у будові людського тіла. Ті особи і тіла, які здаються нам гарними, мають пропорції, які й підкоряються закону золотого перетину. Це співвідношення діє у формах простору і часу. За цим принципом збудовані давньогрецькі та римські храми.

На малюнку цілий відрізок розділений таким чином, що якщо розділити на b, отримаємо 1,1618, та ж цифра виходить, якщо цілий відрізок розділити на більшу частину — a. Це і є втіленням ідеальної пропорції. Пропорції будівлі з Парфеноном на представленому малюнку також підпорядковуються зазначеному співвідношенню. У заокругленому відсотковому значенні пропорції частин цілого співвідноситимуться як 62% на 38%. 

Математик Фібоначчі пізніше розвинув цю закономірність. Він розробив числову послідовність, елементи якої, починаючи з дев'ятого, підпорядковуються тому закону. Графічне зображення цієї послідовності – спіраль. Якщо придивитися, і в природі, і в архітектурі, і в тілі людини пропорції краси присутні.



Отже, визначення золотого перерізу: менша частина відноситься до більшої до всього цілого.

 
 
 

Comments


2024 КНУБА 

ВІДДІЛЕННЯ ДОУНІВЕРСИТЕТСЬКОЇ ПІДГОТОВКИ

  • Телеграмма
  • White Instagram Icon

Як зв'язатися з нами:

Підготовчі курси:

вечірні, к. 120, тел.:044 248-30-46.

knuca.entrants@gmail.com

Приймальна комісія:

тел: 044 245 46 90

Адреса:

03037; м. Київ,

пр-т Повітряних Сил, 31 
knubа.еdu.ua

bottom of page